Většina středočeských sjezdovek je navzdory oteplení v provozu

- Zprávy autor: Nikola Velvarská

Většina středočeských sjezdovek je navzdory oteplení a dešťovým přeháňkám v provozu. Zavřeno má pouze areál v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice, který je odkázán na přírodní sníh. Lyžaři si tam mohli naposledy zajezdit v pondělí.

Podle provozovatele Petra Kroužila už sezona pro kvasejovický areál s největší pravděpodobností skončila. "Nějaký sníh ještě je, ale už nejezdíme," dodal. Vrstva je totiž velmi slabá. K opětovnému otevření střediska by bylo zapotřebí vydatnějšího sněžení.

Na nedostatek sněhu si naopak nestěžuje největší středočeský areál Monínec, jehož svahy pokrývá 90 až 120 centimetrů. Metrovou vrstvu mokrého sněhu mají k dispozici také lyžaři v Chotouni u Prahy. "Podmínky jsou malinko horší, přece jen je teplo a občas zaprší. Ale zas tak hrozné to není," uvedl provozovatel Jan Němeček. Středisko by podle něj mohlo být v provozu ještě asi měsíc.

Provozovatelé mají zásoby sněhu

V lyžařském areálu Šibeniční vrch u Mnichovic leží na svahu kolem 40 centimetrů umělého sněhu. "V pátek začneme rozhrnovat železné zásoby sněhu, které jsme si vytvořili," uvedl provozovatel Jan Zenkl. Středisko chce udržet provoz do 4. března. O lyžování je podle něj mezi lidmi navzdory zamračenému počasí poměrně zájem. "Praha-východ má teď prázdniny, takže k nám lidé jezdí. Ale počítáme s tím, že příští týden už to bude slabší," dodal Zenkl.

Ve středních Čechách se ještě lyžuje v areálu Padák v Příbrami, kde leží na sjezdovce půl metru technického sněhu.

Tagy: počasí lyžování

Zdroje: ČTK