Velký zátah proti nelegální prostituci ve zlatokopeckém regionu

- Aktuality autor: Jan Pastor

Při rozsáhlé akci policie a prokuratury v peruánském zlatokopeckém regionu Madre de Dios bylo z nelegálních nevěstinců osvobozeno téměř 300 žen. Na zátahu se podílelo 440 policistů a 16 zástupců prokuratury, 52 podniků bylo uzavřeno a čtyři údajní pasáci zatčeni, informovala v pondělí rozhlasová stanice RPP.

Mezi 293 osvobozenými ženami bylo podle upřesnění náměstka ministra vnitra Luise Otároly i sedm nezletilých. Kromě toho prý musela řada dětí pracovat v těchto podnicích až do pozdní noci jako číšníci. Ministerstvo oznámilo, že napříště budou prováděny stálé kontroly na přístupových silnicích do této odlehlé oblasti v departementu Amazonas.

Ve zlatokopeckých táborech v oblasti Madre de Dios je k prostituci nuceno zhruba 1200 žen, z toho 400 nezletilých, řekl agentuře DPA Oscar Guadalupe z místní organizace na obranu lidských práv Huarayo. V domově provozovaném touto organizací našly útočiště osvobozené mladé prostitutky.

"Taková policejní akce se měla uskutečnit už dávno. V Madre de Dios není žádná státní ochrana, vykořisťované ženy z nevěstinců se neodvažují vypovídat proti svým pasákům, proto jen málokdy dojde na zatčení," řekl Guadalupe.

Tagy: prostituce Peru zátah

Zdroje: ČTK