Velký test nemocnic: Nejlepší jsou na Homolce, Strakonice a Písek

- Aktuality autor: red

Z průzkumu společnosti HealthCare Institute (HCI) mezi 41.000 lidmi vyšla nejlépe pražská Nemocnice na Homolce, druhá byla Nemocnice Strakonice a třetí Nemocnice Písek.

O výsledcích ankety informovaly úterní Hospodářské noviny (HN). Sdružení HCI se při sestavování žebříčku nemocnic zaměřuje na tři základní kategorie - spokojenost pacientů, spokojenost personálu a finanční zdraví nemocnice.

Za třemi výše uvedenými nemocnicemi byly Fakultní nemocnice Ostrava na čtvrtém místě, na pátém pak Šumperská nemocnice. HCI letos sestavilo žebříček už počtvrté.

Pražská Homolka se stala v součtu letošním absolutním vítězem, ačkoliv se v žádné kategorii neumístila na prvním místě. Nejčastěji byla druhá.

Zaměstnanci jsou nejspokojenější v Karviné

Pokud jde o spokojenost pacientů, vůbec nejlépe se k nim prý chovají v pražské soukromé rehabilitační klinice Mediterra, Nemocnice na Homolce je v této kategorii druhá, třetí je Nemocnice Podlesí, čtvrté Psychiatrické centrum Praha a pátá Karvinská hornická nemocnice.

Zaměstnanci jsou podle HCI nejspokojenější v Karvinské hornické nemocnici, následuje personál z Nemocnice na Homolce, pak z Nemocnice Písek, čtvrtá skončila Krajská nemocnice Liberec a na pátém místě se umístila Šumperská nemocnice.

Loni se absolutním vítězem hodnoceno podle všech tří kritérií stala nemocnice ve Strakonicích.

Tagy: nemocnice pruzkum spokojenost

Zdroje: ČTK