Vedení olomoucké krajské policie vyzval policista k odstoupení

- Aktuality autor: red

Uvnitř policie v Olomouckém kraji to vře. Situace se vyhrotila poté, co mezi řadové policisty unikl seznam letošních odměn policejních manažerů. Jeden z policistů vyzval dopisem celé vedení v čele s ředitelem Jaroslavem Skříčilem, ať složí funkce.

Šéf policie vzkázal, že na výzvu reagovat nebude. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

Tabulka se součty letošních odměn pro Skříčilovy náměstky, vedoucí územních odborů nebo šéfku jeho kanceláře, začala mezi policisty kolovat před třemi týdny. Ředitel odměny až 90.000 korun pro své nejbližší podřízené odůvodnil například organizováním velkých bezpečnostních akcí, záchranných prací během květnových povodní nebo nečerpanými přesčasy.

Požadavek podán z důvodu údajného porušení Etického kodexu PČR

Požadavek na složení funkce řediteli přišel od jednoho z podřízených. "Tuto svou výzvu odůvodňuji tím, že ze strany nejvyššího vedení policie Olomouckého kraje došlo k závažnému porušení Etického kodexu PČR, a to konkrétně v odstavci čtvrtém, písmenu b), kde je uvedeno‚ dbát, aby vztahy byly založeny na základě profesní kolegiality, vzájemné úcty, respektování zásad slušného a korektního jednání, jakékoliv formy šikanování a obtěžování ze strany spolupracovníků či nadřízených jsou vyloučeny," napsal policista v dopise, jehož kopii má server iDNES.cz.

Vedení policie na výzvu nijak nereagovalo a podle Skříčila se k tomu ani nechystá. "Vedení krajského ředitelství odmítá, že by jakýmkoliv způsobem porušilo Etický kodex PČR. Udělování odměn je plně v souladu se služebním zákonem. Nicméně je i věcí nadřízeného zmiňovaných funkcionářů, aby posoudil, zda nedošlo k porušení etického kodexu," uvedl Skříčil.

Tagy: policie funkce Olomouc odměny

Zdroje: ČTK