Věci veřejné potvrdí své nové vedení

- Aktuality autor: red

Delegáti volební konference Věcí veřejných (VV), která pokračuje v Hradci Králové, by měli dopoledne potvrdit výsledky internetového hlasování o novém vedení strany.

Post předsedy obhajuje dosavadní šéf VV Radek John. Účastníci konference prohlašovali, že potvrzení bude formalitou. Kandidátkou na první místopředsedkyni je Karolína Peake, dalšími místopředsedy předsednictva by se měli stát Dagmar Navrátilová, Kateřina Klasnová, Tomáš Jarolím a Milan Štovíček. Podle stanov VV si předseda své zástupce vybírá.

Vedení potvrzuje konference

Pokud by nového šéfa nepotvrdila nadpoloviční většina přítomných delegátů, musí získat v nové volbě více než tři čtvrtiny hlasů všech hlasujících. V sobotu na konferenci Věcí veřejných v kandidátských projevech členů nového vedení nezazněly žádné konkrétní požadavky, se kterými půjde nejmenší vládní strana na koaliční jednání s ODS a TOP 09 o budoucnosti kabinetu. ¨

VV nyní mají dva místo čtyř ministrů, které jim zaručuje koaliční smlouva, což se jim nelíbí. Uvnitř koalice zároveň plane spor o reformu zdravotnictví, kterou v sobotu ostře kritizoval neformální lídr VV Vít Bárta. I ta má být tématem nejbližší koaliční schůzky.

Tagy: konference

Zdroje: ČTK