Věci veřejné hrají o budoucnost, čeká je těžký víkend

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Věci veřejné v sobotu zahájí svou ideovou konferenci, na níž chtějí určit další směřování strany, která na jaře všechny překvapila ziskem 11 procent hlasů a vstupem do vládní koalice.

Po překvapivém úspěchu VV zaznamenaly pokles voličských preferencí, který vyvrcholil neúspěchem v podzimních komunálních a senátních volbách, v nichž získaly jen necelá tři procenta hlasů. V pražském hotelu Diplomat tak budou členové strany hledat cesty, jak zahájit cestu zpět na vrchol. 

VV chtějí nabudit pasivní poslance

V souvislosti s konferencí média spekulují o pozici předsedy VV Radka Johna, který straně nejdříve přinášel hlasy, ale nyní jeho popularita mezi voliči strmě klesá. Přesto by neměl být jeho post v ohrožení.

Po neúspěchu v podzimních volbách dá na konferenci k dispozici funkci volebního manažera ministr dopravy a hlavní sponzor strany Vít Bárta

VV o víkendu také chtějí dokončit svůj návrh zdravotnické reformy, zdůraznit důležitost prosazování ekologické politiky a "nabudit" poslance, kteří zatím nebyli příliš aktivní. Podle místopředsedkyně sněmovny Kateřiny Klasnové je pro stranu důležité také vybudovat krajskou strukturu a zapustit kořeny v regionech.

Tagy: budoucnost vv strana

Zdroje: ČTK