Ve Varnsdorfu se opět demonstruje, až 500 lidí protestuje proti nepřizpůsobivým

- Aktuality autor: red

AKTUALIZOVÁNO. Ve Varnsdorfu se sešlo asi 300 lidí na demonstraci proti nepřizpůsobivým obyvatelům. Shromáždili se na náměstí a krátce poté se vydali k ubytovně Sport, která je podle organizátorů protestu problémová.

Během pochodu se dav protestujících rozrostl na zhruba 500 lidí. Policie vzápětí demonstrujícím zabránila v pochodu, aby zamezila případným střetům mezi oběma skupinami.

Mandava jako přírodní překážka

Svolavatel demonstrace hned při jejím zahájení na náměstí vyzýval přes megafon lidi k pochodu do problémových lokalit, což dav po pár minutách udělal. Policie ale postupně uzavřela všechny přechody přes říčku Mandavu, kterou využila jako přírodní překážku, a dav do problémových lokalit nepustila. Dav se poté rozptýlil k jednotlivým mostům, začal diskutovat s policisty a zhruba po hodině se začal rozcházet. Násilnosti zatím nebyly zaznamenány.

Na rozdíl od pátečního pochodu v Rumburku se pochodu prakticky neúčastnili sympatizanti krajní pravice, drtivou většinu v davu měli místní. Ti si vesměs vykládali policejní manévry jako další příkoří, kterému musí být majoritní společnost ve Šluknovském výběžku vystavena. "Cikány chrání, ale když mají chránit na ulicích nás, tak tu nejsou," řekla asi čtyřicetiletá žena, která vyšla do průvodu i se svými dětmi. Podobné výkřiky se ozývaly z davu prakticky neustále.

Policistů je ve městě přes 300, tedy podstatně více než při poslední demonstraci před týdnem, kdy se ve městě sešlo na 200 lidí. Na rozdíl od minulého pátku měl dnes organizátor demonstraci řádně ohlášenou, pochod ovšem povolený nebyl.

Tagy: protesty pochod nepřizpůsobiví varnsdorf

Zdroje: ČTK