Vánoce českých vojáků? Nealko šampaňské a S čerty nejsou žerty

- Aktuality autor: roj

Čeští a slovenští vojáci sloužící v Afghánistánu budou Vánoce zřejmě slavit společně, u stromečku a s pohádkou S čerty nejsou žerty. Budou si také moci zajít na mši slouženou americkým kaplanem. Jednotky z Bagrámu ale budou muset vyjet na pravidelnou hlídku i na Štědrý den.

České vojáky v Afghánistánu navštívil ministr obrany Martin Stropnický

České vojáky v Afghánistánu navštívil ministr obrany Martin Stropnický,zdroj: ministerstvo obrany

První dárky od rodin dostali čeští vojáci už minulý týden, nyní jim symbolické drobnosti dovezl i ministr obrany Martin Stropnický. Dovezl jim dva stolní fotbálky, nealkoholické šampaňské na připití, medovník a suroviny na chlebíčky, aby měli co k zakousnout i na Silvestra.

Na Štědrý den vojáky a lékařský tým na základně KAIA nečekají žádné zvláštní úkoly a budou se moci spojit přes internet nebo telefon se svými blízkými. Ani na své misi nepřijdou o vánoční tradice – čeká na ně stromeček, kapr s bramborovým salátem i typická štědrovečerní pohádka S čerty nejsou žerty.  

"Po pohádce bude následovat další nestárnoucí klasika v podobě rodinné komedie Homolka a Tobolka," prozradil major Milan Kozelka.

Strážní jednotky v Bagrámu budou ale Vánoce nevánoce muset na hlídku, proto pro ně alespoň velitelství chystá alespoň vánoční překvapení.

Tagy: Vánoce Čeští vojáci česká armáda vojenská mise v Afghánistánu

Zdroje: ČTK