Válka sankcí pokračuje. Rusko zakáže vstup některým lidem z USA a Kanady

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Rusko uvalilo sankce na nejmenované představitele Spojených států a Kanady jako odvetu za opatření, které tyto země uplatňují vůči Moskvě.

Barack Obama

Barack Obama,zdroj: Profimedia.cz

Podle agentury Reuters budou mít vybraní jedinci zákaz vstupu na ruské území. Konkrétní jména ministerstvo veřejně uvádět nehodlá.

Kvůli anexi Krymu a neochotě přispět ke zmírnění napětí na Ukrajině sáhly USA a Kanada již ke dvěma vlnám sankcí, které postihly přes dvě desítky předních ruských činitelů a některé významné společnosti. Obě země Rusům zmrazily majetek a vybraným osobám zakázaly poskytovat víza.

Moskva nyní odpovídá na sankce již podruhé a o nespecifikovaný počet osob rozšiřuje dosavadní seznam devíti Američanů a 13 Kanaďanů, kteří mají zákaz vstupu na ruské území. "K sankcím obecně nesaháme, ale nepřátelský postup nás nutí k odpovědi. Nejnovější sankce Washingtonu a Ottawy nejsou výjimkou," uvedl v prohlášení mluvčí ministerstva zahraničí Alexander Lukaševič.

Konkrétní jména podle něj nebude úřad zveřejňovat, adresáti sankcí se o nich však prý včas dozvědí.

Na dosavadním seznamu představitelů USA a Kanady, kteří mají zákaz vstupu do Ruska, jsou například předsedové dolních komor obou parlamentů John Boehner a Andrew Scheer a další významní politici či poradci prezidenta Baracka Obamy.

Tagy: Rusko obama sankce

Zdroje: ČTK