Válka gangů v Mexiku pokračuje: 14 zohavených těl v dodávce u supermarketu

- Aktuality autor: red

V dodávce zaparkované před supermarketem v mexické metropoli se našlo dalších 14 zohavených těl. Ležel u nich výhrůžný vzkaz, který byl určen pro jeden z drogových kartelů. Mexická média uvedla, že části lidských těl patřily deseti mužům a čtyřem ženám, zatímco vzkaz byl určen kartelu Záliv. Případ vyšetřuje policie.

Podobný případ se stal i 7. června, kdy se v odstaveném autě našlo také 14 rozčtvrcených těl. Nález byl zjištěn ve městě Mante, které leží v jižní části státu Tamaulipas. Ten sousedí s Texasem a je dějištěm nejkrvavějších střetů mezi znesvářenými drogovými kartely. 
Od roku 2006, kdy prezident Felipe Calderón vyhlásil drogovým gangům válku, už v Mexiku v této souvislosti zahynulo více než 55.000 lidí. Bývají to většinou překupníci drog.

V Mexiku se budou 1. července konat prezidentské volby a z dosavadních průzkumů se zdá, že Calderónova konzervativní Strana národní akce (PAN) v nich prohraje. Podle agentury Reuters to částečně bude výsledek frustrace z rostoucího násilí spojeného s drogami.

Před pár dny se Mexiko dostalo do trapné situace, když oznámilo, že se mu podařilo chytit syna nejhledanějšího drogového bosse Joaquína Guzmána. Úřady ale později přiznaly, že zadrženým je nevinný obchodník s automobily. Guzmán, zvaný El Chapo, je také na seznamu amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI).

V pátek se našly ve státě Michoacán rovněž ostatky pěti těl, z toho dvou ženských a tří mužských. Těla byla také znetvořena a pohozena v černých plastových pytlích blízko mostu u jednoho obchodu. Jedna z obětí je podle policie těhotná žena, které byla uříznuta hlava.

U těl byl rovněž vzkaz, a to od kartelu Nová generace. Mrtvoly prý byly "darem" pro konkurenční kartel Templářští rytíři. Ti se v květnu přihlásili k několika žhářským útokům proti skladům potravinářské společnosti Sabritas z americké skupiny PepsiCo.

Zdroje: ČTK