Václav Moravec bude nadále pracovat pro ČT, z Impulsu odejde

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Moderátor Václav Moravec (39) ukončí spolupráci s Rádiem Impuls, kde pravidelně v podvečer uvádí diskusní pořad Impulsy Václava Moravce. Důvodem je vyhnutí se případnému střetu zájmů poté, co se vlastníkem rozhlasové stanice stala společnost Agrofert podnikatele a politika Andreje Babiše. Informoval o tom dnes server Týden.cz s odvoláním na informace České televize. 

Václav Moravec

Václav Moravec,zdroj: isifa/MAFRA/PETR TOPIČ

Právě Česká televize, kde každou neděli moderuje diskusní pořad Otázky Václava Moravce, má zůstat jeho jediným působištěm. "Václav Moravec se rozhodl, že k 28. 2. ukončí svoji spolupráci se soukromou rozhlasovou stanicí, jejímž novým majitelem se stala společnost Agrofert. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je podle informací České televize snaha i nadále udržet vysokou úroveň, důvěryhodnost a nestrannost hlavního diskusního pořadu ČT Otázky Václava Moravce," uvedla mluvčí ČT Alžběta Plívová. 

Média na Moravcovo působení ve veřejnoprávní televizi a zároveň v komerční rozhlasové stanici, kterou převzala firma nynějšího ministra financí Babiše, začala upozorňovat vzápětí poté, co byla tato transakce oznámena. Moderátor se svým rozhodnutím čekal na definitivní potvrzení převzetí provozovatele rozhlasové stanice, ke kterému po schválení antimonopolním úřadem a mediální radou došlo v tomto týdnu. 

Tagy: Agrofert radio impuls

Zdroje: ČTK