V Ústí nad Labem vybuchla výrobna prskavek, popálený muž byl hospitalizován

- Aktuality autor: Jan Pastor

AKTUALIZOVÁNO. V Neštěmicích v Ústí nad Labem dnes ráno začala po výbuchu hořet výrobna prskavek. Jednoho popáleného transportoval vrtulník do Prahy, druhého ošetřili v ústecké nemocnici a byl propuštěný domů. O požáru informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

Při požáru se zranili dva lidé. Jednoho vážně popáleného transportoval vrtulník na specializované popáleninové centrum do Prahy. Druhý byl ošetřený v Ústí. "My jsme přijali jednoho muže s popáleninami na ruce. Byl ošetřen ambulantně a propuštěn domů," řekl mluvčí Krajské zdravotní, která spravuje Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem, Jiří Vondra.

Na místě požáru zasahovaly tři hasičské jednotky, nasadily dva vodní proudy. Hořel jeden z výrobních objektů.

Výrobna prskavek v Neštěmicích je pobočkou firmy Drutep z Teplic, která vyrábí také aviváže, škroby na prádlo, tónovací malířské barvy, tuhé podpalovače nebo koupelovou kosmetiku. Výroba prskavek má v Drutepu sedmdesátiletou tradici, jako první na světě začal vyrábět tvarované prskavky. Svou produkci vyváží do zemí Evropské unie a do Kanady. V závodě pracuje na výrobě prskavek asi 30 lidí.

Tagy: výbuch požár

Zdroje: ČTK