V USA pokračují popravy. I po posledním fiasku

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Nejvyšší soud odmítl odložit výkon trestu odsouzenému vrahovi a nechal ho popravit smrtící injekcí. Stalo se tak poprvé od dubnové exekuce, při které muž umíral 40 minut.

Trest smrti v USA (ilustrační foto)

Trest smrti v USA (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

Ve Spojených státech se v úterý místního času uskutečnila poprava, a to poprvé od usmrcení odsouzence za trýznivých okolností v dubnu, informovala agentura Reuters. Popraven byl vrah nezletilé dívky. Americký Nejvyšší soud předtím odmítl odklad výkonu trestu.

Popraven byl 58letý Marcus Wellons, který v roce 1989 znásilnil a uškrtil tehdy 15letou dívku. Jeho právní zástupce se neúspěšně odvolal proti tomu, že není známo přesné složení smrtící látky, která nakonec byla proti němu použita.

Podle agentury AP čekají v celách smrti na popravu v příštích 24 hodinách ještě dva odsouzenci, jeden ve státě Missouri, druhý na Floridě. I u 43letého Johna Winfielda, který podle soudu zavraždil v roce 1996 dvě přítelkyně jeho bývalé partnerky, justice odmítla další odklad.

Ve Spojených státech stále neutichlo pozdvižení, které vyvolala trýznivá poprava usvědčeného vraha Clyttona Locketta z 29. dubna. Lockett měl být popraven injekcí se zatím nevyzkoušenou směsí smrtících látek. Jeho popravu však zastavil ředitel věznice kvůli problému se zaváděním smrtící látky do těla odsouzeného.

Lockett, odsouzený za vraždu devatenáctileté dívky, trpěl křečemi, zatínal zuby a pokoušel se zvedat hlavu z lehátka. Až po zhruba 40 minutách od zahájení popravy zemřel na infarkt.

Tagy: USA poprava injekce

Zdroje: ČTK