V USA hospitalizovali dalšího pacienta s podezřením na ebolu

- Aktuality autor: Alina Holušová

Ve Washingtonu hospitalizovali dalšího pacienta, který by mohl mít ebolu. Vrátil se nedávno z Nigérie a vykazoval příznaky nebezpečné choroby. Nemocnice žádné podrobnosti nezveřejnila s ohledem na jeho soukromí, oznámila jen, že je pacient v karanténě. 

Zdravotníci v Libérii

Zdravotníci v Libérii,zdroj: Isifa.com

Za několik uplynulých týdnů nahlásily Spojené státy tři pacienty s ebolou. Šlo o trojici Američanů, kteří se nakazili v Libérii, kde pracovali. Američané navíc připravují převoz dalšího Američana nakaženého smrtelnou nemocí v Libérii do Spojených států. Je jím kameraman televize NBC.

Kromě toho leží v jedné z texaských nemocnic liberijský pacient. Příznaky eboly se u něj objevily až po příjezdu do USA. Do kontaktu s tím mohlo mezitím přijít až sto lidí. Polovina z toho je monitorována, u deseti z nich je riziko nákazy velké. Symptomy se zatím ale u nikoho z nich neobjevily.

Epidemie eboly trápí především západní Afriku, kde zabila už téměř 3,5 tisíce lidí ze zhruba 7,5 tisíce nakažených. Strach z nebezpečného onemocnění má ale i zbytek světa. 

Tagy: Spojené státy ebola epidemie eboly nemoci a nákazy

Zdroje: ČTK