V ulicích Brna se ozývaly výstřely. Lupiči při loupeži postřelili směnárníka

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Dva muži dnes v centru Brna vyloupili směnárnu. Při útěku jeden z nich postřelil směnárníka, který je pronásledoval. Podle dostupných zpráv není jeho zranění těžké. Záhy oba pachatele dopadli dva policisté v civilu, kteří šli shodou okolností kolem, řekla mluvčí policie Petra Vedrová.

Přepadení se stalo krátce před 19:00. Pachatelé vtrhli do směnárny v Masarykově ulici, která tvoří brněnskou pěší zónu. Směnárník podle mluvčí kladl odpor. Ohrožovali jej pistolemi a vzali mu hotovost. S ní pak prchali směrem k hlavnímu železničnímu nádraží, tedy cestou téměř neustále plnou lidí.

Směnárník za dvojicí vyběhl, aby ji pronásledoval. V tom okamžiku jeden z lupičů vystřelil a poranil jej, řekla Vedrová. Směnárníka později převezla sanitka do nemocnice. Podle dostupných zpráv je mimo ohrožení života. Zůstává ale v péči lékařů.

Dvojice chtěla nejspíš doběhnout na Nové sady, kde měla zaparkované auto. V něm chtěla ujet. Shodou okolností se ale připletla do cesty dvojici policistů v civilu, kteří už měli po službě. 
Jeden policista zadržel jednoho z pachatelů. Jeho komplic prchal. Zastavil se až poté, co druhý policista použil varovný výstřel do vzduchu. Oba muži jsou zadrženi. Čeká je výslech a v nejbližších hodinách i obvinění z loupeže a ublížení na zdraví, dodala policejní mluvčí.

Tagy: policisté útěk Brno postřelení pronásledování

Zdroje: ČTK