V troskách zřícené budovy možná zůstalo až 60 lidí

- Aktuality autor: Jan Pastor

Třípodlažní budova, v níž byla mimo jiné výrobna léků, se dnes zřítila v pákistánském městě Láhaur po výbuchu plynové bomby. Jak s odvoláním na policejní zdroje upřesnila agentura AFP, zemřelo přitom nejméně devět lidí - sedm žen a dvě děti - a 16 dalších bylo zraněno. Dalších nejméně 15, možná však až 60 lidí může být podle zpravodajského serveru BBC nadále v troskách. Původní odhady přitom hovořily až o stovce zavalených.

Záchranářům se zatím podařilo vytáhnout 13 přeživších. Mezi mrtvými jsou dva chlapci ve věku 12 a 14 let. Jak s odvoláním na místní činitele uvedla AFP, v troskách nadále může být mezi 35 a 50 lidmi, podle záznamů továrny uváděných BBC však až 60 lidí. Většinou jde prý o ženy a děti, které ve výrobně balili léky, řekl AFP zástupce záchranářů.

"Budova se úplně zřítila a spadly také dva domy v její blízkosti," řekl jeden ze záchranářů agentuře Reuters. Ti měli problém dostat na místo neštěstí těžkou techniku kvůli úzkým uličkám. Záchranáři a místní obyvatelé proto odklízeli trosky holýma rukama. Záchranné práce pokračovaly i po setmění.

Budova stála v obytné části východopákistánského Láhauru a vyráběly se v ní veterinární léky.

Neštěstí podle agentury AFP poukazuje na nedostatečnou bezpečnost v některých továrnách v asijské zemi i na běžný zvyk zaměstnávat děti. V místech někdejší výrobny dnes demonstrovala asi dvacítka zaměstnanců, kteří žádali spravedlnost za smrt spolupracovníků.

Tagy: Pákistán

Zdroje: ČTK