V těle řidiče belgického autobusu nebyl zjištěn alkohol

- Aktuality autor: Nikola Velvarská

V těle řidiče belgického autobusu, který v úterý večer havaroval ve Švýcarsku, nebyl zjištěn alkohol. Řidič ani neměl zdravotní problémy, uvedla dnes s odvoláním na švýcarské vyšetřovatele agentura AFP.

Švýcarské úřady dnes zveřejnily první závěry pitvy řidiče. "Nebyla zjištěna přítomnost alkoholu v organismu... ani prvky ukazující na zdravotní obtíže," uvedl vyšetřovatel Olivier Elsig. Podrobnější informace o stavu řidiče lze podle něj očekávat až za několik týdnů.

Podle Elsiga se rovněž neprokázalo, že by řidič nedodržel předepsanou rychlost. Vyšetřovatel zpochybnil i zprávu z belgických médií, že by řidič krátce před nehodou manipuloval s DVD přehrávačem.

Čtěte také: Rakve s ostatky obětí nehody převážejí zpět do Belgie

Odborníci se nyní podle agentury DPA zaměří na prozkoumání vraku autobusu. Chtějí zjistit, zda havarované vozidlo nemělo technické problémy.

Belgický autobus, který vezl školáky vracející se z lyžařského pobytu, havaroval v úterý večer v tunelu na jihu Švýcarska. Při nehodě zemřelo 28 lidí, dalších 24 bylo zraněno.

Příčiny havárie zatím nejsou známy. Výsledky pitvy nyní vyloučily variantu, že tragédie byla důsledkem náhlých zdravotních problémů řidiče. "Nyní zůstávají dvě hypotézy: technická příčina (nehody) spojená s defektem na vozidle a lidská příčina v důsledku chyby nebo nepozornosti," uvedl Elsig.

Tagy: nehoda autobus Belgie vyšetřování

Zdroje: ČTK