V Řecku zatkli pár, který si prý koupil za 100 000 Kč romské dítě

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Řecká policie začala vyšetřovat další případ možného obchodování s dětmi. Její zástupci dnes informovali, že v Aténách zadrželi bezdětný pár, který si prý za 4000 eur (asi 100.000 korun) letos koupil několikaměsíční romskou holčičku. Minulý týden vzbudilo obrovskou pozornost vyšetřování týkající se blonďaté dívky, která se našla v romském táboře. Úřady nyní pátrají po jejích pravých rodičích. 

Euro

Euro,zdroj: ThinkStock

Podle agentury DPA by se měl osmačtyřicetiletý muž a třiapadesátiletá žena, kteří se snažili koupené dítě neúspěšně zaregistrovat jako své vlastní, dnes objevit u soudu. Na policii pár vypověděl, že nemohl mít vlastní děti, a proto se rozhodl potomka získat netradiční cestou. Dnes osmiměsíční holčičku si prý koupili v březnu. Vyšetřovatelé se snaží najít dívčiny biologické rodiče a také zprostředkovatele, přes které se obchod uskutečnil. 

Řecko nyní mimořádně pozorně vnímá každé obvinění z možného obchodu s dětmi a únosu kvůli případ blondýnky Marie. Tu nedávno našla policie ve středním Řecku u romské rodiny, a protože se holčička svým příbuzným nepodobala, nařídila testy DNA. Ty prokázaly, že pár, který ji vychovával, není jejími biologickými rodiči. Muž a žena tvrdí, že dívku jim svěřila její matka "v nouzi". Jsou obviněni z únosu a falšování dokumentů, protože holčičku se jim podařilo zaregistrovat na úřadech. čtk

Tagy: Řecko obchod s dětmi

Zdroje: ČTK