V Praze zemřel muž, u něhož je podezření na otravu metanolem

- Aktuality autor: Jakub Konečný

V pražské nemocnici v neděli zemřel devětapadesátiletý cizinec, který byl hospitalizovaný s podezřením na otravu metanolem. Ze stejného důvodu leží v nemocnici i další pětapadesátiletý pacient, informovala dnes policejní mluvčí Andrea Zoulová. V celém Česku loni v souvislosti s metanolem přimíchávaným do alkoholu zemřely čtyři desítky lidí. 

Metanol.

Metanol.,zdroj: Archiv

Podle mluvčí kriminalisté spolu s celníky a hygieniky v současné době hledají zdroj otravy. Zároveň znovu vyzývají občany, aby pili alkohol jen z ověřených zdrojů. 

Metanolová aféra vypukla na začátku loňského září. Policie ve věci stíhá přibližně sedm desítek lidí. Většina z nich byla obviněna z ohrožování zdraví závadnými potravinami. Sedm lidí policie stíhá pro obecné ohrožení, za které jim hrozí 12 až 20 let nebo i výjimečný trest včetně doživotí. 

Letošní otravy metanolem už bude policie vyšetřovat zvlášť mimo hlavní část kauzy. 

Zřejmě klíčovým dnem pro objasnění celého případu je 20. září, kdy policie při razii v Opavě zajistila tisíce litrů tekutiny, kterou tvořil z poloviny metanol a z druhé etanol. Policie množství vyrobené směsi odhadla celkem na 15.000 litrů. Kriminalisté uvedli, že nemají povědomí asi o 4000 až 5000 litrech. Podle policie je pravděpodobné, že se veškeré množství kontaminovaného alkoholu zajistit nepovede, majitelé se ho zřejmě zbavili.

Tagy: Kauza metanol

Zdroje: ČTK