V Praze uhořela žena. Byla obětí vraždy?

- Aktuality autor: red

V unimobuňce v ulici Pod plynojemem v Praze uhořela v noci na dnešek žena, pravděpodobně cizinka. Policisté v této souvislosti pátrají po čtyřiačtyřicetiletém muži, který by mohl být podezřelý z její vraždy.

Řekla to pražská policejní mluvčí Ivana Ježková. Muž podle výpovědí svědků mluvil se ženou jako poslední. 

Policisté zaznamenali požár krátce po čtvrteční půlnoci. Po uhašení ohně nalezli v unimobuňce ohořelé tělo ženy, kterou zatím neidentifikovali. "Pravděpodobně se však jedná o pětatřicetiletou až čtyřicetiletou cizinku," uvedla Ježková. Pitva prokázala, že příčinou ženiny smrti bylo opravdu uhoření. 

Na základě následných výslechů vyšlo podle mluvčí najevo, že cizinka naposledy mluvila se čtyřiačtyřicetiletým Robertem Fáberou. Muž má tmavé, krátce ostříhané vlasy a světlou pleť.

"V době činu byl do půl těla svlečený, na sobě měl pouze červené tříčtvrteční kalhoty a na nohou měl oblečené bílé sportovní boty," sdělila Ježková. "Je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu vraždy," dodala.

Policisté žádají veřejnost, aby veškeré informace o požáru či o podezřelém muži nahlásili na telefonní číslo 158 nebo na kterékoliv policejní služebně.

Zdroje: ČTK