V Praze se srazily vlaky, v Brně vykolejila souprava. Škoda činí dva miliony

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Srážku dvou vlaků v Praze a vykolejení soupravy v Brně řešila dnes dopoledne Drážní inspekce (DI). Nehody se naštěstí obešly bez úmrtí, dva lidé se ale zranili a celková škoda činí asi dva miliony korun, oznámil mluvčí DI Martin Drápal. Příčinou obou nehod bylo s největší pravděpodobností lidské selhání. 

Nehoda (ilustrační foto)

Nehoda (ilustrační foto),zdroj: Mediafax

První nehoda se stala kolem 07:30 v Praze-Libni, kde do stojící lokomotivy narazila posunovaná souprava, složená ze šesti nákladních vagonů a dvou vozů kinematovlaku. "Při nehodě byli zraněni dva strojvedoucí ze stojící lokomotivy. Škoda byla odhadnuta na 950.000 korun," sdělil Drápal. Provozu na železnici se srážka nedotkla. Podle předběžných výsledků vyšetřování selhali lidé, kteří měli posunování na starost, ale definitivně to potvrdí až další prohlídky vlaků a výslechy. 

Vážnou nehodu šetřila inspekce také v Brně-Horních Heršpicích, kde po 09:30 vykolejila vlaková souprava, a to znovu při posunování. "Zjistili jsme, že souprava zřejmě projela návěst zakazující jízdu, a následně vykolejila na výhybce. Jako pravděpodobnou příčinu jsme opět stanovili selhání lidského činitele," řekl mluvčí DI. Tentokrát se při nehodě nikdo nezranil, ovšem škoda přesáhla jeden milion korun. 

Mnohem menší škodu, kolem 100.000 korun, si dnes po 10:00 vyžádala srážka osobního vlaku a traktoru na železničním přejezdu u Újezdce na Jindřichohradecku. V traktoru ale jeli tři lidé včetně těhotné ženy, která se zranila, a musela být poté převezena do nemocnice. Za nehodou podle DI stálo zřejmě zase lidské selhání. 

Tagy: srážka Praha vlak Brno vykolejení

Zdroje: ČTK