V Praze budou dnes už podvacáté uděleny hudební Ceny Anděl

- Aktuality autor: red

Jubilejní 20. Ceny Anděl za rok 2010 dnes udělí akademici v pražské Incheba Aréně. Nejvíce nominací získala skupina Nightwork, kterou členové Akademie populární hudby nominovali v kategoriích skupina roku, album roku, skladba roku a videoklip roku.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Tři nominace získal písničkář Xindl X, po dvou mají Toxique, David Koller a Hana Hegerová.

Hlasování akademiků je dvoukolové. V prvním kole přes tři čtvrtiny ze 112 akademiků vybraly nominované umělce, vítěze určí stejně jako loni hlasování akademiků v přímém přenosu České televize (ČT).

Po jedné nominaci získali skupina Kryštof (skupina roku), zesnulý Petr Muk (zpěvák roku), Lucie Bílá a Lucie Vondráčková (zpěvačka roku), skupiny Embassy a Republic of Two a Martin Chodúr v kategorii objev roku a zpěvačka Debbi v kategorii skladba roku.

Moderovat budou Farna a Klus

Moderátory večera budou loňští vítězové Tomáš Klus a Ewa Farna, kteří letos nevydali nové album, a proto nemohou být mezi nominovanými.

Součástí letošního ceremoniálu bude také vyhlášení nejlepších interpretů posledního dvacetiletí a nejlepšího tuzemského alba vydaného za posledních dvacet let. Tradičně bude uveden nový člen Síně slávy a pořadatelé vyhlásí nejprodávanější album roku 2010.

Před hlavním udílením Cen Anděl budou odpoledne oceněni umělci v žánrových kategoriích, v nichž hlasují odborní porotci.

Tagy: anděl kultura

Zdroje: ČTK