V pondělí byli napadeni dva exekutoři. Skončili v nemocnici

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Kopáním do hlavy napadl v pondělí podle policie třiatřicetiletý muž ve Velkých Losinách na Šumpersku soudního exekutora. Zaútočil na něj poté, co muž začal zajišťovat k exekuci jeho vozidlo. Napadený muž i jeho kolega, který byl zasažen pepřovým sprejem, nakonec skončili na ošetření v nemocnici. Útočníka policie podezírá z výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví.

Konflikt se podle policie odehrál před panelovým domem. "Dva vykonavatelé soudního exekutora prováděli na parkovišti zajištění vozidla, kdy instalovali takzvaně botičku a vše dokumentovali na záznamové zařízení. Následně k nim přiběhli dva muži a začali na ně křičet a vulgárně je urážet," řekl dnes šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Osmatřicetiletý muž jim podle něj utrhl objektiv ze záznamového zařízení, který odhodil. Jeho mladší kolega pak jednoho z nich fyzicky napadl a povalil ho na zem. "Napadeného několikrát kopl do hlavy, ten se bránil a vytáhl pepřový sprej, ale tím zasáhl i svého kolegu, který mu přispěchal na pomoc," doplnil mluvčí. Oba útočníci pak utekli. Napadení muži na místo přivolali policii a lékařskou pomoc. Ošetřeni byli v šumperské nemocnici a následně propuštěni.

Podle mluvčího přerovského exekutorského úřadu zažívají jejich pracovníci podobných útoků deset až 15 ročně. "Loni jsme měli 13 takových případů. Je to nepříjemná situace, odráží se na ní i negativní kampaň proti exekutorům. Řadu dlužníků to evokuje k tomu, že na jejich straně chyba není. Někteří poté jednají zkratkovitě a neváhají sáhnout například po nějaké tyči a napadnou naše zaměstnance, kteří jsou úředníci," řekl dnes David Tala.

Agresivita dlužníků vůči exekutorům podle ředitele přerovského exekutorského úřadu Roberta Runtáka stoupá. V nedávné době exekutorský úřad registroval útoky cihlou, nářadím či nožem, často v početné přesile dlužníků proti vykonavatelům exekuce. V jednom případě dlužník neváhal jako zbraň použít nákladní automobil, kterým přejel zaměstnanci úřadu nohu.

Tagy: policie napadení exekutor útočník

Zdroje: ČTK