V pátek bude až 12 stupňů Celsia, sníh na horách zůstane

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

V pátek se oteplí až na 12 stupňů Celsia, množství sněhu na horách ale ani jarní teploty příliš neovlivní. Zatímco v nížinách přijde spolu s oteplením déšť, v polohách od 700 metrů nad mořem očekávají meteorologové o víkendu nové sněžení. Podle Českého hydrometeorologického ústavu by mohlo napadnout až deset centimetrů bílé pokrývky. Příští týden se budou denní maxima pohybovat kolem pěti stupňů, obloha zůstane zatažená.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"I když v příštích dnech porostou denní teploty a v pátek by mohly v nížinách dosáhnout až ke 12 stupňům Celsia, zásoby sněhu jsou na horách dostatečné a oteplení se na nich nijak výrazně nepodepíše, utrpí spíše kvalita sněhu. Koncem týdne se však do hor opět vrátí sněžení, během víkendu může napadnout deset až 15 centimetrů nového sněhu," uvedla meteoroložka Milena Ferebauerová. Však také pranostika na 24. února říká Matěja-k létu naděja.

Na teploty nad deset stupňů si ale Češi budou muset ještě počkat, o víkendu rtuť nepřesáhne šest až osm stupňů. Noční teploty už budou pod bod mrazu klesat jen zřídka. Výjimkou bude pondělí, kdy se může v noci ochladit až na minus sedm stupňů. Jinak se ale budou poslední únorový týden pohybovat noční teploty mezi minus dvěma až plus třemi stupni, přes den pak čtyři až devět stupňů. Nebe bude i nadále zatažené s občasnými přeháňkami, na horách mohou být sněhové.

Tagy: počasí hory slunce oteplení sníh

Zdroje: ČTK