V Ostravě se zřítila část domu. V sutinách naštěstí nikdo z bezdomovců nebyl

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 27. 5. 2013 17:35) - Aktuality autor: Jakub Konečný

V Ostravě se dnes ráno zřítila část budovy bývalé sodovkárny. V objektu spali bezdomovci, nic se jim ale nestalo. Trosky prohledali hasiči i se služebními psy, ale nikoho v sutinách nenašli, řekli mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela a policie Gabriela Holčáková. 

Zřícení části domu, ilustrační foto

Zřícení části domu, ilustrační foto,zdroj: ThinkStock

Na místě se zdržovalo podle policie šest bezdomovců, kteří tam popíjeli alkohol a přespávali. Policejní mluvčí Gabriela Holčáková uvedla, že některé z nich sice zřícení části objektu vzbudilo, pak ale zase usnuli a spali až do chvíle, než je probudili hasiči a policisté. To bylo zřejmě až po několika hodinách. 

Trosky posléze prohledávali psi vycvičení na hledání lidí v sutinách. Označili místo, kde by mohl být člověk. Hasiči odstranili sutiny s pomocí těžké techniky, nikoho ale nenašli. "Psi mohli reagovat i na nějaké zasypané kusy oblečení," řekl Kůdela. Speciální psi byli povoláni například při neštěstí ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. I tam v troskách panelového domu, který zničil výbuch plynu, označili místo s lidmi. Hasiči tam pak našli mrtvé. 

Ve stejném objektu v Ostravě zasahovali hasiči podle Kůdely už ve čtvrtek, kdy spadla jedna část domu. Tato část se zřejmě zřítila po předchozím poškození zdiva a krádeži železných profilů. Policisté v souvislosti s tím už zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci. "Na místě tehdy strážníci zjistili podezřelou osobu, která nesla kovový profil," řekla policejní mluvčí Holčáková a doplnila, že další dva lidé z místa utekli.

Tagy: Ostrava zřícení domu

Zdroje: ČTK