V nemocnici přímo na lůžku uhořela pacientka

- Aktuality autor: red

Na interním oddělení českobudějovické nemocnice v sobotu večer při požáru uhořela pacientka přímo na lůžku. Oddělení bylo evakuováno a požár lokalizován a uhašen.

Škoda dosud není vyčíslena. Příčina požáru se vyšetřuje, ale nejsou ještě stanoveny ani vyšetřovací verze, informovala mluvčí jihočeských hasičů. 

"Požár byl rychle lokalizován. Zaměstnanci také rychle zasáhli a pomohli další pacienty evakuovat," řekl mluvčí nemocnice Jan Dušek.

Uvedl, že přes 40 hospitalizovaných nemocnice umístila na jiná oddělení. Do služby také byli povoláni další lékaři, aby pomohli zajistit běžný chod nemocnice. "Nyní obvoláváme příbuzné pacientů, aby věděli, že jsou v pořádku," dodal Dušek. 

Na místě hasiči nasadili tři vozy včetně výškové techniky, uvedla jejich mluvčí. Požár vypukl před 20:00 v horním areálu nemocnice v ulici Boženy Němcové. Hasiči vzhledem k zakouření prostoru zasahovali s dýchací technikou. 

"Bylo nám to nahlášeno pouze jako požár lůžka, oheň zasáhl v podstatě jen jeden pokoj," popsala situaci mluvčí. Dodala, že zhruba tři desítky pacientů opustily oddělení samy, hasiči jim nemuseli pomáhat.

Tagy: nemocnice pacientka

Zdroje: ČTK