V Německu zatkli bestiálního vraha dětí, byl i kanibal

- Zprávy autor: Jan Janula

Německo má zřejmě další případ kanibalského vraha. Zadržený šestadvacetiletý Jan O., důvodně podezřelý z vraždy dvou mladistvých poblíž Bodenfelde v západním Německu, se policii písemně doznal, že z jedné ze svých obětí, 14leté dívky, ukusoval maso a jedl ho.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Jan O. je obviněn, že loni v listopadu postupně zavraždil 14letou Ninu a 13letého Tobiase. Policie proti němu shromáždila dostatek důkazů a proces s obviněným má začít příští středu. První obětí byla Nina, kterou se pokusil znásilnit 15. listopadu na okraji místního lesíka.

Byl šílený?

Když se dívka bránila, škrtil ji, kopal a mlátil plnou lahví piva. Nakonec ji zabil bodnými ranami nožem do krku. V písemném doznání pak vylíčil, jak z dívky zuby odtrhával kousky masa a jedl je, potvrdil DPA mluvčí soudu Tobias Jakubetz.

O pět dní později se stal obětí Jana O. třináctiletý Tobias. Vrah podle vyšetřování považoval zprvu školáka za dívku. Odvlekl ho do stejného lesíka, kde již byla mrtvola dívky, a tam chlapce zabil škrcením a bodnými ranami nožem.

V době obou činů byl Jan O. v podmínce. Kvůli problémům s drogami měl být brzy poslán do odvykací kliniky. Po prvním psychiatrickém vyšetření státní zastupitelství nevylučuje, že obžalovaný je psychicky narušený a se sníženou svéprávností.

Vzhledem k mimořádné brutalitě činů lze předpokládat, že část soudního jednání bude s vyloučením veřejnosti.

Zdroje: ČTK