V Moskvě protestuje proti politice Kremlu prý až 20.000 lidí

- Aktuality autor: Michal Polák

Pod dohledem posílených oddílů ruské policie začala dnes vpodvečer SELČ na Blatném náměstí v centru Moskvy demonstrace ruské opozice. Podle přítomných novinářů je účast nečekaně vysoká a policie musela zřídit nová kontrolní stanoviště, jimiž demonstranti na náměstí procházejí. 

Protestní akce má být připomínkou loňských demonstrací, při nichž desetitisíce lidí protestovaly proti znovuzvolení Vladimira Putina ruským prezidentem. Při jednom z protestů bylo loni v květnu při srážkách s policií několik desítek lidí zraněno a kolem 200 zatčeno. 

Podle policistů bylo dnes při oficiálním zahájení demonstrace na Blatném náměstí kolem 5000 lidí, ale noví demonstranti dál přicházeli. Moskevský rozhlas odhadl počet účastníků na 20.000. V úvodu lidé uctili minutou ticha památku stavebního dělníka, který dnes při sestavování tribuny na náměstí tragicky zahynul. 

Podle moskevské policie probíhá mítink zatím bez incidentů. Demonstraci dnes opoziční aktivisté zorganizovali i v Petrohradě a některých dalších ruských městech.

Tagy: protesty opozice Moskva

Zdroje: ČTK