V Mladé Boleslavi vykolejil nákladní vlak

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. V Mladé Boleslavi v noci vykolejil nákladní vlak v úseku mezi hlavním nádražím a stanicí Mladá Boleslav město. Na přilehlé trati s častou dálkovou dopravou bylo kvůli odstraňování následků několikahodinové omezení, vlaky tudy začaly jezdit až před polednem. Omezení na regionální trati trvalo až do večera.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Nehoda se obešla bez zranění. Nákladní vlak pravděpodobně vykolejil kvůli stavu trati. Patrně tam byly křivé koleje. Nejdelší výluka postihla všechny osobní vlaky v úseku Mladá Boleslav hlavní nádraží a Mladá Boleslav město, která podle Šubové skončila po 18:00. Do té doby cestující na regionální trati mezi mladoboleslavskými stanicemi vozily náhradní autobusy.

Omezení se ale nevyhnula ani rychlíkům v úseku z Mladé Boleslavi do Mnichova Hradiště, kde také musely dopoledne jezdit náhradní autobusy. Dálková trať, kudy jezdí rychlíky směrem na Turnov, byla podle Šubové zprovozněna před 12:00. "Nehoda na dálkové trati dopoledne omezila kolem 20 spojů," dodala mluvčí. Vykolejený vlak na regionální trati omezil kolem 30 spojů.

Vlak společnosti ČD Cargo havaroval krátce před půlnocí. Zpátky na koleje jej železničáři měli původně vrátit dopoledne, nakonec se jim to podařilo až kolem 18:00. Podle Drápala vykolejil pátý a osmý vůz soupravy. Nehoda se stala v místě, kde je zavedena pomalá rychlost deset kilometrů v hodině. "Pravděpodobnou příčinou nehody byl stav kolejí," uvedl Drápal. Kolejnice byly patrně křivé. Inspektoři podle něj budou dále zjišťovat, jestli nerovnost kolejí souvisí se stavebními pracemi, které se tam dělají. Odhadovaná škoda je 20.000 korun.

Tagy: nehoda doprava

Zdroje: ČTK