V lednu na českých silnicích zemřelo 42 lidí

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

V lednu zemřelo na českých silnicích 42 lidí, vyplývá z policejních statistik. Ve srovnání s loňským rokem, kdy na silnicích přišlo v lednu o život nejméně lidí od roku 1990, je to nárůst o čtyři mrtvé. Stejný počet jako letos zemřel na silnicích v roce 2011. 

Dopravní nehoda

Dopravní nehoda,zdroj: Profimedia.cz

K růstu počtu obětí nehod mohlo přispět letošní teplejší počasí. Loni v lednu panovala tuhá zima provázená častým hustým sněžením a náledím i ledovkou, a za takového počasí si řidiči podle policie dávají větší pozor a jedou obezřetněji. Většinou se proto stávají spíše drobnější nehody bez vážných následků. 

Dnů bez jediné smrtelné nehody bylo letos v lednu o dva více než před rokem, celkem deset. Nejtragičtějším dnem byl stejně jako loni 14. leden. Před rokem zemřeli během tohoto dne čtyři lidé a letos pět. 

Nejhorší následky měla nehoda, která se stala právě 14. ledna u obce Pleše na Jindřichohradecku, kde po nárazu do stromu zahynuli tři mladí basketbalisté ve věku mezi 20 až 24 let. 

V poslední den měsíce došlo k tragické dopravní nehodě například v Nejdku na Karlovarsku, kde kamion z dosud nezjištěných příčin opustil vozovku a narazil do stromu. Čtyřicetiletý řidič z Mělnicka při tom utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Tagy: statistika dopravní nehoda

Zdroje: ČTK