V Lanškrouně shořela tržnice, škoda asi pět milionů korun

- Aktuality autor: red

V Lanškrouně na Orlickoústecku v noci na dnešek shořela tržnice. Škoda činí přibližně pět milionů korun.

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Příčinu ohně hasiči a policie vyšetřují, řekla mluvčí pardubických krajských hasičů Vendula Horáková.
Tržnice o rozměrech 22 krát 40 metrů prakticky celá shořela. Zůstala z ní jen nahnutá dřevěná konstrukce, o jejímž osudu rozhodne statik. "V době příjezdu hasičů kolem 21:00 již celá tržnice hořela. Hasiči museli ochlazovat okolní objekty. Zcela požár uhasili asi hodinu po půlnoci," řekla mluvčí.


Objekt byl z deseti procent zděný, zbytek tvořila dřevěná konstrukce obložená umělou hmotou makrolon. Podle serveru tn.cz k šíření požáru přispěla i pyrotechnika uskladněná v tržnici. Objekt údajně patří městu, které jej pronajímalo.
Příčiny požáru dnes na místě hasiči vyšetřují. "Variantami jsou úmyslné zapálení, závada na elektroinstalaci nebo něčí nedbalost," řekla Horáková. Místo podle ní prozkoumá i pes speciálně vycvičený na hledání hořlavin.


Výší škody jde o druhý největší letošní požár v Pardubickém kraji. Škodu za asi deset milionů korun způsobil v lednu požár ve firmě na výrobu elektrotechniky také v Lanškrouně.

Tagy: požár tržnice

Zdroje: ČTK