V Krkonoších zemřel běžkař, zranil se malý lyžař

- Aktuality autor: red

V Krkonoších ve středu zkolaboval a zemřel šestašedesátiletý německý běžkař. Na jiném místě hor se na sjezdovce těžce zranil jedenáctiletý chlapec na sjezdovce. Uvedla to horská služba.

Když záchranáři dorazili na místo, kde běžkař zkolaboval, lékařka ho zkoušela oživit, což se ale nepodařilo.

Horská služba ve Špindlerově Mlýně se o události dozvěděla před 13:30, její členové vyrazili na hřebenovou cestu v blízkosti Petrovy boudy, kde muž byl. Vzhledem k velkému množství sněhu se ale nemohli přímo na místo nehody dostat s těchnikou, spolu s lékařkou proto pokračovali pěšky a na lyžích, informoval v tiskové zprávě náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš. 

Ve 14:30 se v lyžařském areálu Aldrov ve Vítkovicích stalo další neštěstí. Jedenáctiletý lyžař se tam na sjezdové trati těžce zranil po pádu při rychlé jízdě.

"Naši záchranáři jej na místě ošetřili a zjistili komplikovanou zlomeninu stehenní kosti," uvedl Klepš. Horská služba přivolala vrtulník letecké záchranné služby, který chlapce převezl k dalšímu ošetření do nemocnice. 

Horská služba v souvislosti s dnešními událostmi znovu apelovala na návštěvníky hor, aby nepřeceňovali své síly. "Stejně tak upozorňuji na to, aby rodiče věnovali pozornost tomu, jak jejich děti jezdí a aby jim sami šli příkladem," dodal náčelník krkonošské horské služby.

Tagy: zranění sjezd Krkonoše lyžař

Zdroje: ČTK