V Krkonoších a v Jizerských horách může napadnout až 30 cm sněhu

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Meteorologové varují před sněžením, v Jizerských horách a Krkonoších může dnes večer a v pondělí napadnout přes 30 centimetrů sněhu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí pro oblasti v nadmořské výšce nad 700 metrů v Královéhradeckém a Libereckém kraji. Platí od dnešních 20:00 do pondělní 20. hodiny, uvedl ČHMÚ. 

Sněžka

Sněžka,zdroj: isifa/MAFRA/Dan Materna

Kvůli studenému a vlhkému vzduchu od severu očekávají meteorologové na většině území trvalejší srážky, které budou od západu ve vyšších polohách přecházet ve sněhové. "Hranice sněžení v Čechách se bude v neděli zpočátku pohybovat kolem 1000 m, postupně k večeru kolem 700 m, v noci na pondělí postupně kolem 500 m," uvedl ČHMÚ. 

V Krkonoších a Jizerských horách, kde by mělo sněžit nejintenzivněji, by mělo sněžení pokračovat i v úterý. To už by však nemělo být tak vydatné. 

Meteorologové upozornili, že těžký vlhký sníh může poškodit stromy. Navíc bude v důsledku srážek docházet ke zvyšování hladin vodních toků. Řidiči by měli být na silnicích opatrnější a sledovat dopravní zpravodajství, na horách je třeba respektovat pokyny Horské služby, dodal ČHMÚ. 

Tagy: Krkonoše Jizerské hory

Zdroje: ČTK