Dnes je čtvrtek 13. listopadu 2025., Svátek má Tibor
Počasí dnes 3°C Zataženo

V Jizerských horách kousek od chaty umrzla žena

6. 4. 2010 – 15:20 | Zpravodajství | red

V Jizerských horách kousek od chaty umrzla žena
zdroj: tisková zpráva

V Jizerských horách zemřela minulý týden sedmatřicetiletá žena. Umrzla asi 200 metrů od chaty u Kořenova. Podle statistik jde o letošní čtrnácté úmrtí na horách.

Loňská zima měla jednu oběť navíc, informoval náčelník horské služby Jiří Brožek. 

Podle jablonecké policejní mluvčí Ludmily Knopové byla u mrtvé ženy ještě nařízena soudní pitva. "Lékař, který byl přivolán na místo nálezu, konstatoval smrt, důvodem bylo zřejmě umrznutí. Případné další informace budou až po nařízené pitvě," řekla mluvčí. 

V Krkonoších měli záchranáři plné ruce práce s pátráním po německé turistce a se záchranou skialpinisty nedaleko Labského dolu.

Záchranu těžce zraněného skialpinisty komplikoval kromě tmy také náročný terén a hluboký sníh. Čtrnáct záchranářů používalo jistící lana, místy se bořili po pás do závějí. Skialpinistu museli převézt přes Labe. Záchrana trvala téměř celou noc. 

Celkem se minulý týden na horách zranilo 80 lidí, což je výrazně nižší číslo než během vrcholné sezony. Rekordem je druhý únorový týden, kdy zaznamenala horská služba 686 zranění. V letošní sezoně zatím došlo na horách k 6155 úrazům, což je meziroční pokles o osm procent. 

Horská služba působí v Krkonoších, Jizerských, Krušných a Orlických horách, v Jeseníkách, v Beskydech a na Šumavě. V zimě v ní pracuje více než 100 profesionálních členů a přes 400 dobrovolných.

Předchozí článek

Zimní údržba letos vyšla ŘSD na rekordních 1,5 miliardy

Následující článek

Zubová: Budu kandidovat do Senátu za DSZ

Nejnovější články