V Jeseníku padl 24 let starý teplotní rekord, bylo 20 stupňů

- Aktuality autor: Michal Polák

V Jeseníku dnes padl 24 let starý teplotní rekord. Meteorologové tam naměřili odpoledne 20 stupňů, dosavadní rekord byl o tři desetiny stupně nižší. Teploty se kolem 20 stupňů pohybovaly i v ostatních částech kraje, rekordy tam však nepokořily. Dnes to řekla Eva Richteríková z ostravského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

Slunečné podzimní počasí

Slunečné podzimní počasí,zdroj: ThinkStock

Nejvyšší teplotu naměřili dnes odpoledne meteorologové v Bělotíně na Přerovsku, kde bylo 21 stupňů. Na rekord to však nestačilo. "Dosavadní rekord z roku 1989 činil 22,1 stupně," uvedla meteoroložka. V krajském městě v Olomouci naměřili odborníci dnes odpoledne 19,2 stupně a v Přerově 20,3 stupně. Tam zůstal nepokořen dosavadní rekord z roku 1959 ve výši 21,8 stupně. 

Rekordy podle Richteríkové padaly v Olomouckém kraji na severu regionu také v sobotu. V závětří hor bylo podle meterologů tepleji kvůli takzvanému fénovému proudění vzduchu. "V Javorníku na Jesenicku bylo v sobotu 23,2 stupně, dosavadní rekord byl z roku 1989 a činil 21,0 stupňů. Rekord jsme zaznamenali pro tento den také v Jeseníku, kde bylo 21,3 stupně," doplnila Richteríková. 

Podle meteorologů se během tohoto týdne již ochladí a teplotní rekordy již padat nebudou. 

Tagy: počasí teplotní rekordy

Zdroje: ČTK