Dnes je úterý 11. listopadu 2025., Svátek má Martin
Počasí dnes 7°C Zataženo

V Jeseníkách zemřel po pádu laviny skialpinista

31. 1. 2010 – 16:35 | Zpravodajství | red

V Jeseníkách zemřel po pádu laviny skialpinista
zdroj: tisková zpráva

Ve Velkém kotli v Jeseníkách dnes odpoledne zasypala lavina skialpinistu, nehodu nepřežil. Velký Kotel je lavinovým katastrem, skialpinsta tam neměl co dělat, řekl náčelník jesenické horské služby Michal Klimeš.

Ve stejné lokalitě zahynul před rokem osmnáctiletý snowboardista.
V Jeseníkách se zvýšila v pátek vlivem nové sněhové nadílky a silného větru hrozba pádu lavin na třetí stupeň z pětibodové škály. Pád lavin hrozí jen mimo turistické trasy.


"Skialpinista byl zasypán a měl těžká polytrauma (mnohočetné poranění), protože ho to táhlo přes skalní prahy. Zemřel na místě. Jak k události přesně došlo, zatím nevíme, s největší pravděpodobností se mohlo stát, že lavinu utrhl sám. Věk muže neznáme, nic u sebe neměl," uvedl Klimeš.


Poslední obětí laviny v Jeseníkách se stal loni v únoru osmnáctiletý snowboardista. Mladíka z Uničova na Olomoucku zasypala lavina v zakázané oblasti Velkého kotle. Utrpěl mnohočetná zranění, kterým podlehl v sanitce.

Zdroje:

Předchozí článek

Pákistán šetří informace, že zahynul šéf pákistánského Talibanu

Následující článek

Štybar je mistrem světa v cyklokrosu, v Táboře nedal nikomu šanci

Nejnovější články