V Doněcku se v noci bojovalo, povstalci ztracejí pozice v městech

- Aktuality autor: Michal Polák

V Doněcku v noci pokračovaly boje mezi ukrajinskou armádou a povstalci.V řadě čtvrtí byla přerušena dodávka elektřiny a vody. Při ostřelování města údajně zahynulo několik lidí, desítky lidí byly ošetřeny v nemocnici. Intenzivně se bojovalo u doněckého letiště. 

Bitva o doněcké letiště

Bitva o doněcké letiště,zdroj: Profimedia.cz

Střelba se ozývala i z okolí města Lysyčanska, které v minulých dnech obsadila ukrajinská armáda. V samotném městě stejně jako v sousedním Severodoněcku vojenské jednotky a příslušníci Národní gardy likvidují poslední povstalecké oddíly, uvedla ukrajinská agentura. V Severodoněcku bylo nalezeno několik zbrojních skladů s protitankovými střelami, houfnicemi a velkým množstvím munice. 

Proruští radikálové vytlačení z měst obsazených armádou se soustřeďují ve městech Torez, Snižne a Alčevsk. Soustředění povstaleckých bojovníků zaznamenala ukrajinská vojenská rozvědka i v obcích Avdijivka, Perevalsk, Dmytrivka a Ilovajsk. 

Ostřelování Ukrajiny z Ruska pokračovalo

Ukrajinská armáda zahájila minulý týden prudkou ofenzivu proti vzbouřencům, během níž podle neúplných a nepotvrzených údajů zahynuly desítky lidí. Vojákům se podařilo vybudovat pozice na okrajích největších měst Doněck a Luhansk a zbavit radikálů města Dzeržynsk, Rubižne, Popasna, Lysyčansk a Severodoněck. Již dříve ztratili vzbouřenci pozice v důležitých městech Slavjansk a Kramatorsk. 

Podle ukrajinské armády i v noci na dnešek pokračovalo ostřelování ukrajinského území z Ruska. Armádní analytik Dmytro Tymčuk oznámil, že ruští vojáci pálili na ukrajinské pohraniční posty nejméně dvakrát z baterií Grad. 

Tagy: Ukrajina občanská válka krize na Ukrajině proruští povstalci

Zdroje: ČTK