V domě v Praze našli dva mrtvé, zřejmě se otrávili zplodinami

- Aktuality autor: Michal Polák

Policisté našli v sobotu po 20:00 v domě v pražských Košířích dva mrtvé, zřejmě se otrávili zplodinami při přitápění. Dům prý obývali squatteři, tedy lidé, kteří často nelegálně využívají opuštěné budovy. Na policejním webu to oznámila mluvčí pražské policie Hana Jeřábková. V domě byla vysoká koncentrace nebezpečného oxidu uhelnatého, který vzniká při hoření.

Policie (ilustrační foto)

Policie (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

Nejprve přijali policisté na tísňové lince zprávu o úmrtí ženy v rodinném domě v Prachnerově ulici. První byli u domu strážníci, kteří mrtvou ženu našli, a na místo pak dorazili i detektivové s lékařem. "Policisté při prohlídce domu zjistili, že se v objektu nachází ještě muž, který nejeví známky života. Přivolaní záchranáři konstatovali smrt u obou nalezených," uvedla Jeřábková.

"Vyšetřovatel hasičského záchranného sboru naměřil v objektu vysokou koncentraci oxidu uhelnatého. Konstatoval, že s největší pravděpodobností došlo k otrávení zplodinami hoření při nedokonalém spalování při přitápění propanbutanem," sdělila policejní mluvčí. "Podle prvotních informací nic nenasvědčuje tomu, že by se na smrti muže a ženy podílela další osoba," doplnila.

Ještě tragičtější následky měl podobný případ z konce ledna. Policisté našli v bytě v Brně-Komárově tři mrtvé muže. Podle výsledků pitvy se otrávili oxidem uhelnatým. Topili si propanbutanovým přímotopem, v nedostatečně odvětraných prostorách se pak nahromadil nebezpečný plyn.

Tagy: Praha otrava

Zdroje: ČTK