V ČR padají teplotní rekordy. na Javorníku naměřili 27 stupňů

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Na řadě míst v Olomouckém kraji dnes padly teplotní rekordy. Nejvyšší teplota byla dosud zaznamenána v Javorníku, kde bylo naměřeno 27 stupňů. Teploty však byly pokořeny například také v Bělotíně na Přerovsku či v Jeseníku. Meteorologové budou rekordní hodnoty přepisovat v kraji tento měsíc již podruhé. 

Teplé počasí

Teplé počasí,zdroj: ThinkStock

V Javorníku dosavadní dnešní nejvyšší teplota překonala 20 let starý rekord. "Naměřeno tam bylo dosud 27 stupňů, dosavadní nejvyšší teplota byla z roku 1993 a činila 26,5 stupně," řekla Barbora Tobolová z ostravského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu. V Javorníku byla nejvyšší teplota v kraji naměřena také minulý čtvrtek, i tehdy padl rekord. 

Teploty byly pokořeny také v Bělotíně, kde dosud bylo naměřeno 26,1 stupně. Dosavadní rekord byl z roku 1986 a činil 25,5 stupně. "Rekord padl také v Jeseníku, 24,9 stupně. Nejvyšší dosavadní teplota byla v roce 1993 a činila 24,3 stupně," uvedla meteoroložka. Teplo bylo lidem také v Luké na Olomoucku, kde bylo 24 stupňů. I tam padl rekord, byl starý 27 let a činil 23,3 stupně. 

Téměř letního počasí si užívali také obyvatelé Olomouce. Meteorologové tam naměřili dosud 26,4 stupně. Rekordu se však Olomoučané nedočkali. Ten dosavadní nejvyšší je z roku 1962 a činil 27,2 stupně.

Tagy: počasí rekordy

Zdroje: ČTK