V budovách poškozených výbuchem plynu je obnovena výuka

- Pouták autor: Michal Polák

Studenti filmové fakulty AMU a Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy se týden od mohutného výbuchu v centru Prahy vrátí k výuce. Exploze plynu v Divadelní ulici minulý týden poškodila řadu budov v okolí. Školy už nechaly zasklít okna a uklidit. Škody ale zatím nevyčíslily. 

Výbuch v centru Prahy

Výbuch v centru Prahy,zdroj: Profimedia.cz

Univerzita Karlova plánuje na dnešek slavnostní otevření budovy Hollaru, kde sídlí fakulta sociálních věd. Zúčastní se děkan Jakub Končelík a rektor Václav Hampl. Poškozené kanceláře budou zatím fungovat v provizorním režimu v náhradních prostorech. Do náhradních učeben se přesune i výuka. 

K běžnému provozu se vrátí sousedící FAMU v budově Lažanského paláce. Okna rozbitá tlakovou vlnou z exploze nechala škola opravit už minulý týden. V následujících dnech budou patrně pokračovat jen drobné opravy, které ale výuku nijak neomezí.

Lažanský palác i budova Hollaru, kde sídlí fakulta sociálních věd, se nacházejí v těsném sousedství domu, v němž vybuchl plyn. Neštěstí si vyžádalo čtyři desítky zraněných. Výbuch plynu podle prvních odhadů zničil majetek za zhruba 100 milionů korun.

Tagy: Výbuch plynu Divadelní ulice výbuch v centru Prahy FAMU FSV

Zdroje: ČTK