V Brně začal soudní proces se třemi obviněnými z brutální vraždy dívky z Jihlavy

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

U brněnského krajského soudu dnes začal proces s třemi mladíky obžalovanými z brutální vraždy dívky z Jihlavy. Jednání se koná za zvýšených bezpečnostních opatření, soudní síň veřejnost téměř zaplnila. Rozsudek by mohl senát vedený soudcem Milošem Žďárským vynést už dnes.

Pohřeb zavražděné Petry z Jihlavy

Pohřeb zavražděné Petry z Jihlavy,zdroj: isifa/MAFRA/Petr Lembert

Obžalované přivedla do jednací síně posílená justiční stráž. Její členové sedí vedle obžalovaných, ale také u dveří. Soud začal tím, že projednal návrh na to, aby byl proces neveřejný. Požadavek byl ale zamítnut, podle soudce Žďárského k tomu není po právní stránce důvod. 

Mladíkům hrozí za vraždu výjimečný trest, tedy doživotní pobyt ve vězení. 

Vražda se stala loni v noci na 16. března, kdy dívka přišla z diskotéky do bytu svého známého v centru Jihlavy. Podle policie tehdy dvacetiletý Michal Kisiov po hádce dívku úmyslně vyhodil z okna. Dívka pád z několikametrové výšky přežila. 

Mladík ji odnesl zpět do bytu a zavolal dva známé - Tomáše Zavřela a Jakuba Doležala. Muži údajně dívku škrtili nejdřív rukama, poté i kabelem od počítače a šlapali jí na krk těžkou motorkářskou botou. Trýznění oběti trvalo desítky minut. 

Po smrti její tělo zabalili do prostěradla a vhodili do kontejneru. Ostatky pak skončily na skládce, kde byly po několika dnech nalezeny. 

Tagy: Jihlava úkladná vražda

Zdroje: ČTK