V Brně vzplály vysokoškolské koleje. Požár způsobila vadná lednice

- Aktuality autor: Michal Polák

Hasiči v Brně museli dnes evakuovat 300 studentů z kolejí Masarykovy univerzity, kde vypukl požár kvůli závadě ledničky v kuchyňce. Šest studentů museli hasiči vyvést ze zakouřeného objektu. Dva studenty, kteří se nadýchali zplodin hoření, sanitka převezla do nemocnice, řekla mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. 

Poničená brněnská kolej

Poničená brněnská kolej,zdroj: pozary.cz

Požár vznikl v kuchyňce jednoho z pokojů v přízemí bloku A1, krátce před 05:30. "Objekt záhy zaplnil dým," uvedl mluvčí. 

Většina studentů opustila objekt pod dohledem hasičů, šest z nich ale museli vyvést ze silně zakouřené budovy s pomocí dýchací techniky. Zásah trval hodinu a škoda se zatím odhaduje na 800.000 korun. Dva studenti, kteří se nadýchali kouře, byli do nemocnice odvezeni na pozorování; jejich stav je dobrý. 

Mluvčí univerzity Tereza Fojtová řekla, že pracovníci kolejí nabídli studentům po požáru útočiště v menze. Dostali tam čaj a polévku. V 09:00 se většina z nich mohla vrátit do svých pokojů. Kvůli požáru je 16 pokojů neobyvatelných. Správa kolejí přidělila studentům z nich nové ubytování. 

Tagy: Brno Masarykova univerzita vysokoškolské koleje

Zdroje: ČTK