V Brně shořel linkový autobus, cestující unikli včas

- Aktuality autor: red

V Chironově ulici v Brně v úterý odpoledne hořel linkový autobus, v kterém cestovalo 30 lidí. Všichni cestující i řidič stačili včas vystoupit, nikomu se nic nestalo.

Požár vozidlo úplně zničil, škoda je zhruba dva miliony korun. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. 

Kloubový linkový autobus číslo 50 začal hořet krátce po 15:30. Řidič ve stoupání uslyšel ránu a ze zadní části autobusu se začaly šířit plameny a hustý kouř. "Zastavil proto na krajnici a pomohl všem cestujícím, včetně jednoho invalidy, vystoupit z autobusu," popsal mluvčí. Všichni lidé vyvázli bez zranění. 

Řidič se sice pokoušel ručním hasícím přístrojem požár uhasit, plameny už ale pohltily celý autobus. Zásah pěti hasičských jednotek, které na místo vyjely, zkomplikovalo vedení trolejbusové linky, pod kterým autobus stál. Hasiči proto požár dohasili až ve chvíli, kdy byl přívod elektřiny vypnutý. "Plameny a žár celý autobus úplně zničily," řekl mluvčí. 

Příčinou požáru je zřejmě technická závada na vozidle spojená s únikem paliva, konstatoval mluvčí. 

Za hořícím autobusem se vytvořila asi 500 metrů dlouhá skvrna nafty a oleje. "Hasiči místo zasypali sorbentem. Na likvidaci provozních kapalin byla přivolána i sanační firma," popsal Haid. Požár způsobil problémy v dopravě, tvořily se dlouhé kolony.

Zdroje: ČTK