V březnu vyjde nové album Jimiho Hendrixe, po 42 letech

- Magazín autor: Jakub Konečný

Pátého března příštího roku vyjde album s 12 dosud nevydanými písněmi Jimiho Hendrixe. Kolekce People, Hell and Angels bude obsahovat nahrávky z let 1968 a 1969, bylo dnes oznámeno na internetových stránkách legendárního kytaristy. 

Jimi Hendrix.

Jimi Hendrix.,zdroj: larryedmunds.com

Písně, které se objeví na novém albu, Hendrix nahrál bez účasti své skupiny Jimi Hendrix Experience, když experimentoval s novými možnostmi hudebního vyjadřování při přípravách alba Electric Ladyland. Na záznamech hraje Hendrix nejen na kytaru, ale také na klávesy a perkuse. 

Hendrix je mnohými považován za nejtalentovanějšího kytaristu rockové historie. Příští úterý by oslavil 70. narozeniny. Hendrixovu strmou a krátkou kariéru ukončila v jeho 27 letech 18. září 1970 smrt, jejíž příčinou bylo požití velkého množství alkoholu a prášků na spaní. 

Hned první album kapely Jimi Hendrix Experience nazvané Are You Experienced? z roku 1967 a dvojalbum Electric Ladyland (1968) jsou dodnes řazena mezi nejlepší v rockové historii. Obsahují hity jako Foxy Lady, Hey Joe, Purple Haze, Crosstown Traffic a Voodoo Child.

Tagy: novinka

Zdroje: ČTK