V Beskydech zemřeli dva lidé, v Jeseníkách se zranil malý lyžař

- Aktuality autor: red

V Beskydech ve středu zemřeli dva lidé. Jeden muž byl nalezen u běžecké trasy na Mezivodí na Frýdecko-Místecku, druhý muž zemřel na Radhošti na Vsetínsku. Případy vyšetřuje policie.

U obou případů zasahovala Horská služba, sdělil její beskydský náčelník Radim Pavlica. 

První případ nahlásili Horské službě dopoledne policisté, záchranáři našli u běžecké trasy na Mezivodí osobu bez známek života. "Bylo jasné, že muž je již po smrti," uvedl k akci náčelník Horské služby Beskydy Radim Pavlica.

Podle mluvčího frýdecko-místecké policie Ivana Žurovce našli devětačtyřicetiletého myslivce jeho příbuzní na posedu. "Muž tam měl kamínka, přitápěl si. Pravděpodobně se udusil zplodinami. Přesnou příčinu určí pitva," uvedl policejní mluvčí. 

Druhý muž byl objeven odpoledne na Radhošti nedaleko tamního hotelu. "Na místě jsme zahájili resuscitaci pomocí tzv. laického defibrilátoru... Naše pokusy ale byly marné, proto jsme o zákrok požádali Leteckou záchrannou službu," řekl náčelník Pavlica. Přivolaný vrtulník na místo vysadil lékaře, ten ale konstatoval smrt. Okolnosti úmrtí muže ve věku 65 let podle informací horské služby vyjasní až soudní pitva.

Osmiletý chlapec se vážně zranil na lyžích

Osmiletý chlapec se odpoledne vážně poranil na hlavě při lyžování v horském středisku Přemyslov v Loučné nad Desnou. Ve vysoké rychlosti narazil hlavou do sloupu osvětlení sjezdovky. Záchranáři ho museli převézt vrtulníkem do olomoucké fakultní nemocnice. Uvedl to náčelník jesenické horské služby Michal Klimeš. 

"Chlapec vyjel z dráhy, narazil hlavou do sloupu osvětlení sjezdovky a silně si poranil obličej," uvedl Klimeš. Chlapce před úrazem neochránila ani lyžařská přilba. 

Podle mluvčího olomoucké fakultní nemocnice Egona Havrlanta je chlapec na jednotce intenzivní péče. Lékaři připravují jeho operaci. "Utrpěl vážné poranění hlavy," potvrdil mluvčí zdravotnického zařízení.

Tagy: úmrtí zranění policie lyžař Beskydy

Zdroje: ČTK