V areálu bývalých mrazíren v Mochově hořela hala

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. V Mochově u Prahy dnes hořela hala v areálu bývalých mrazíren. Plameny podle předběžných informací napáchaly škodu za 4,9 milionu korun, příčinou byla nedbalost. Při rozebírání konstrukce prázdného objektu byly porušeny požární předpisy, řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. 

Požár objektu (ilustrační foto)

Požár objektu (ilustrační foto),zdroj: pozary.cz

Podle prvotních informací hasičů se dva lidé nadýchali kouře, záchranáři ale ošetřovali jen jednoho. Skončil v brandýské nemocnici. Podle Kostkové je možné, že druhý člověk se obešel bez péče zdravotníků. Ošetření potřebovali podle mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečkové i dva zasahující hasiči. Jeden se lehce popálil na ruce a druhý pořezal. 

Požár haly o rozměrech 50 krát 100 metrů byl hlášen před 09:30, půl hodiny po poledni se ho hasičům podařilo dostat pod kontrolu. Kvůli nebezpečí byl vyhlášen třetí, tedy nejvyšší poplachový stupeň. Podle Kostkové se vznítilo polystyrenové obložení budovy. Střecha byla celá zasažena ohněm, její část se před polednem probořila. 

Oheň likvidovalo sedm profesionálních a několik dobrovolných jednotek. Trosky haly se podle Kostkové budou po uhašení ještě nějakou dobu hlídat, aby se oheň znovu nerozhořel. 

Na místo přijeli i experti z chemické laboratoře v Kamenici, aby měřili kvalitu ovzduší. Zvýšené hodnoty škodlivin ale nezjistili. Hasiči museli přivolat i cestáře, aby posypali zledovatělé silnice v okolí místa požáru. Rozsáhlý požár likvidovali hasiči v areálu mochovských mrazíren také před dvěma lety, kdy se vznítila bývalá výrobní hala.

Tagy: Praha požár

Zdroje: ČTK