Utržený kus brzdy proletěl vagonem, cestující měli štěstí

- Aktuality autor: red

Kovová část brzdy nazývaná zdrž se ve čtvrtek dopoledne uvolnila z vagonu rychlíku, který jel na koridoru mezi Brodkem u Přerova a Přerovem. Oknem vletěla do kupé s cestujícími, kde prorazila dřevěnou přepážku.

Zdrž se zastavila až o stěnu dalšího vagonu.

Při neštěstí nebyl nikdo zraněn a poškozený vagon byl v Přerově odstaven. Přesné příčiny nehody se nyní zjišťují, informoval Jan Kučera z Drážní inspekce. Rychlík z Olomouce do Břeclavi tou dobou jel rychlostí asi 120 kilometrů v hodině.

"Někteří cestující ani nepostřehli, že jim kolem hlavy letěl kus kovu," uvedl Kučera. Zdrž se uvolnila z podvozku prvního vagonu za lokomotivou. Spadla na koleje, odkud se teprve odrazila a vletěla oknem do kupé.

Shodou okolností ve vagoně cestoval inspektor Drážní inspekce, který na místě začal s šetřením. Jako předběžná příčina byla stanovena technická závada. Škodu na vagonu dráhy vyčíslily na 20 tisíc korun.

Podobná nehoda se podle Drážní inspekce na železnici stala i před třemi lety. Zdrž tehdy za jízdy odlétla ze spěšného vlaku v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku. Proletěla oknem stavědla a zranila signalistku. Ta si následky zranění léčila dva týdny.

Tagy: nebezpečí vlak

Zdroje: ČTK