Útoky psychopatů se množí: Muž rozsekal rodiče a psa

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. V Králíkách na Orlickoústecku zabil 40letý muž své rodiče. Policie ho po činu zadržela, informuje server tn.cz.

Rodinná tragédie, tak se dá shrnout drama, které se dnes stalo v Králíkách. Syn, který byl před několika měsíci propuštěn z psychiatrické léčebny, vzal doma v dílně sekeru a zavraždil 61letého otce a o tři roky starší matku.

Podle policistů se muž k činu doznal. Soud zatím nerozhodl o tom, zda bude čekat na soud ve vazbě, vyšetřovatelé o to však požádali kvůli obavám z jeho útěku a opakování trestného činu. Muž nemá trestní minulost a je psychicky nemocný. Jakou nemocí trpí policisté nespecifikovali stejně jako to, zda svou nemoc léčil. Pokud soud rozhodne o jeho vazbě, bude umístěn do vazební věznice v Brně-Bohunicích. Hrozí mu 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Výjimečný trest

Motivy tohoto hrůzného činu jsou zatím nejasné. Jisté je to, že muž trpí schizofrenií. Lidé, kteří ho znají, tvrdí, že navíc bral drogy a pil hodně alkoholu.

Se svou nemocí se léčil jen nepravidelně. Byl několikrát v ústavu v Havlíčkově Brodě.  Muž nikde kvůli nemoci nepracoval. Lidé ho často vídali na procházkách se psem. Toho údajně nakonec zabil také.

Zavraždění manželé měli ještě dvě dcery, jedna na místo také přijela a není divu, že jí policisté poskytli pomoc psychologa. Dalším, kdo se vyšetřování musel zúčastni je státní zástupkyně. Je otázka, jestli ale bude vrah vzhledem ke své nemoci za své činy zodpovědný. Pokud ano, hrozil by mu až výjimečný trest.

Tagy: policie vražda zadržení podezřelý

Zdroje: ČTK