Útočníka z Francie, který pobodal do krku vojáka na hlídce, má v rukou policie

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Ve Francii zadrželi dvaadvacetiletého muže podezřelého ze sobotního útoku na francouzského vojáka v Paříži. Oznámilo to ministerstvo vnitra. Agentura AFP s odkazem na zdroje blízké vyšetřování informovala, že je muž vyznavačem radikálního islámu. 

Muž byl ráno předveden k výslechu v městečku La Verrière, které leží západně od Paříže. Ministr vnitra Manuel Valls ocenil práci kriminalistů. 

Vyšetřování vede protiteroristické oddělení. Dle francouzských zdrojů se vyšetřovatelé budou snažit zjistit motivy činu a prostředí, v němž se muž pohyboval. Dle prvních zpráv jde o člověka, který měl tři nebo čtyři roky kontakty s kruhy vyznávajícími radikální islám. 

Útočník přepadl v sobotu v podzemí pařížské obchodní čtvrti La Défense vojáka, který byl na hlídce společně s policisty. Dvakrát ho bodl do krku a pak utekl. Třiadvacetiletý voják Cédric Cordier je stále v nemocnici. Útok se stal jen několik dní po podobném incidentu, při němž byl v Londýně brutálním způsobem zabit britský voják. V tom případě se útočníky, jimiž byli muslimští radikálové, podařilo zadržet na místě.

Tagy: Francie Útok nožem

Zdroje: ČTK