Úsvit hodil Okamuru přes palubu. Konference potvrdila založení nové strany

- Aktuality autor: art

Hnutí Úsvit se na celostátní konferenci dohodlo na založení nové strany. Potvrdilo to hlasování s výsledkem pět ku čtyřem. Zhrzený předseda strany Tomio Okamura revoltující poslance vyzval o odchodu ze strany, což pučisté obratem odmítli.

Okamurovi se rozpadl Úsvit pod rukama

Okamurovi se rozpadl Úsvit pod rukama,zdroj: Isifa.com

"Stranický puč byl dokonán, kolegové převzali hnutí Úsvit a zakládají novou, svoji, jejich politickou stranu," oznámil po konferenci Okamura. "Zradili program, zradili mě i 350 tisíc voličů. Vyzýváme, ať poslanci, kteří zakládají jinou politickou stranu, složí své poslanecké mandáty. A ti, kdo chtějí, ať si založí novou politickou stranu, ale ať nejdříve vystoupí z hnutí Úsvit," dodal šéf hnutí.

Rebelanti, kteří odmítli Okamurovu vizi dalšího směřování Úsvitu, trvají na tom, že nejde o puč ale pokus otevřít stranu. "Konference vyslovila souhlas s postupem poslanců a vedení hnutí Úsvit a potvrdila jejich hlasování," prohlásil mluvčí hnutí Jan Zilvar.

Konference kromě toho vyzvala Okamuru, aby respektoval hlasování poslaneckého klubu a předsednictva o vytvoření nové strany. 

Tagy: Česko hnutí Úsvit přímé demokracie česká politika hnutí Úsvit

Zdroje: ČTK